Egzamin na czarny pas karate kyokushin
Dodane przez krzysiek dnia Sierpień 21 2017 16:59:20
Krótka relacja z obozu PFKK w Tucholi lipiec 2017r.
Treść rozszerzona

W dniach 25-30 lipca 2017 roku w Tucholi odbył się ogólnopolski obóz letni Shinkyokushin. Gościem specjalnym był sensei Kazufumi Shimamoto z Japonii, który prezentował swoje najlepsze techniki i sposoby walki w bardzo jasny i metodyczny sposób. Instruktorami głównymi byli shihan Bogusław Jeremicz 5dan i Artur Wilento 5dan. Treningi również prowadzili sensei Janusz Drywa 3dan, Sławomir Kłosiński 3dan, Tadeusz Koziarz 3dan.


Motywem przewodnim obydwu obozów była jakość i precyzja wykonywanych technik, zadań, układów w ruchu. Podkreślano powiązanie wszystkich części treningu i jego efektów podczas kumite.


W trakcie obozu odbył się egzamin, podczas którego zdałem na czarny pas (shodan).Egzamin składał się z kilku części – egzamin pisemny (teoretyczny), egzamin techniczny (kihon, ido geiko, kata) oraz kumite (odbyło się 30 walk z czego 5 w formule K1) i tamashiwari (rozbijanie twardych przedmiotów).Bardzo dziękuję Shihanowi Artur Wilento za wspaniałe treningi, motywację i dobre przygotowanie do egzaminu.Dziękuję wszystkim sensei i sempai z Toruński Klub Karate Kyokushin za mocne treningi, cenne wskazówki, siniaki, pomoc i wsparcie.
Wielkie podziękowania należą się również moim najbliższym (żonie, córce i rodzicom), którzy nigdy we mnie nie wątpili i dodawali otuchy w ciężkich chwilach oraz wszystkim osobom, które pomogły mi w rozwijaniu mojej pasji i umiejętności (między innymi sensei Michał, Jakub, Tomasz).
Film z przygotowań do egzaminu:
Informacja na stronie Toruńskiego Klubu Karate Kyokushin

OSU!

:)