Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 16 PFKK
Dodane przez krzysiek dnia Grudzień 04 2016 12:43:22
Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 16 Polskiej Federacji Kyokushin Karate 2016
Treść rozszerzona


Toruński Klub Karate Kyokushin był organizatorem Mistrzostw Polski Juniorów do lat 16 Polskiej Federacji Kyokushin Karate. W mistrzostwach wzięło udział 209 zawodników z 36 klubów zrzeszonych w PFKK i PFKS reprezentujących organizację Shinkyokushinkai. Zawody rozegrano w 2 konkurencjach: kata i kumite z Druzynowo kata zostało podzielone na trzy kategorie wiekowe i dodatkowo w kumite na kategorie wagowe. W podsumowaniu drużynowym TKKK zdobył puchar Najlepszej Drużyny w Kata!!!
Wszystkie konkurencje przebiegały sprawnie dzięki zastosowaniu kilku rozwiązań poprawiających tempo startów na poszczególnych matach. Ekipy obsługujące poszczególne maty składały się z dorosłych członków naszego klubu, którzy pełnili funkcję spikerów prowadzących, sędziów czasowych, sędziów pomocniczych. Dwa składy sędziowskie na każdej macie kierowane były przez sędziów technicznych.

W konkurencji kata wzięło udział 79 zawodników. Każdy startujący musiał zaprezentować układ obowiązkowy po którym do następnej rundy wchodzili najlepsi. Po dwóch rundach eliminacyjnych w rundzie finałowej zmierzyło się 5-ciu zawodników. Najwięcej zawodników wystartowało w kategorii do lat 12 łącznie 31 zawodników. Często o miejscu na podium decydowały ostanie pokazy kata.

Podczas przerwy między konkurencjami kata i kumite swoje umiejętności i zaangażowanie w trening prezentowali najmłodsi ćwiczący w naszym klubie. Pokaz technik a na końcu temashiwari został nagrodzony gromkimi brawami przez publiczność zawodów. Pokaz przygotowali instruktorzy Adam Witkowski i Piotr Binkowski.
W w/w mistrzostwa brała również udział moja córka, która w kategorii kata do lat 12 zdobyła tytuł Vice Mistrzyni Polski!
"Czas Chełmna" 2.12.16
Zarząd klubu dziękuje również wszystkim członkom klubu za zaangażowanie w przygotowanie i obsługę zawodów. Podczas turnieju większość dorosłych ćwiczących pomagała w obsłudze mat pełniąc rolę spikerów, sędziów maty, sędziów czasowych i sędziów pomocniczych, służby porządkowej. Również serdeczne podziękowania dla instruktorów i zawodników za zaangażowanie w przygotowanie formy sportowej do Mistrzostw Polski Juniorów – OSU!!!