Warsztaty sportowe dla młodzieży ze SOSW w Chełmnie 2016
Dodane przez krzysiek dnia Kwiecień 13 2016 14:22:43
Relacja z treningu zorganizowanego dla uczniów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Chełmnie.
Treść rozszerzona14 kwietnia 2016 roku kolejny raz wspólnie z właścicielami siłowni Polar-Fit Chełmno miałem przyjemność poprowadzić zajęcia sportowe z młodzieżą ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Chełmnie podczas dnia profilaktyki zdrowia pt. „Jak żyć, żeby zdrowym być”.

Podobnie jak w zeszłym roku dzięki życzliwości właścicieli siłowni Polar-Fit w Chełmnie (pani Malwiny i pana Marcina) uczniowie mogli nieodpłatnie uczestniczyć w specjalnie dla nich przygotowanym i poprowadzonym treningu.

Zajęcia rozpoczeliśmy od krótkiej rozmowy na temat zasad zdrowego odżywiania, podstaw anatomii, zalet uprawiania sportu oraz głównych założeń treningu siłowego. Po rozgrzewce uczniowie zostali podzieleni na kilkuosobowe grupy w których pod czujnym okiem wykwalifikowanych instruktorów wykonali trening obwodowy (przećwiczyliśmy wszystkie grupy mięśniowe).

Młodzież bardzo aktywnie uczestniczyła w treningu oraz zadawała instruktorom sporo pytań dotyczących prawidłowego wykonania poszczególnych ćwiczeń. Wszystkie ćwiczenia wykonywali bardzo starannie, uważnie słuchając wskazówek instruktorów i dbając o poprawną technikę ćwiczenia.

Aby teoria szła w parze z praktyką wszyscy uczestnicy zajęć otrzymali archiwalny numer gazety Muscular Development w którym znajdą mnóstwo ciekawych informacji dotyczących treningu, odżywiania i suplementacji w sporcie.
Trening bardzo szybko minął w niesamowicie miłej atmosferze. Mamy nadzieję za nabyta w trakcie warsztatów wiedza i umiejętności przydadzą się w dbaniu o swoje zdrowie oraz w rozwijaniu zdrowej, wysportowanej sylwetki.
Serdecznie dziękuję właścicielom siłowni Polar-Fit za udostępnienie siłowni i przeprowadznie wspólnego treningu.
Pozdrawiam
Instruktor sportu
KJ
:-)

.