Sponsorzy zawodów

Trec

Olimp

Fitness Authority

Fitmax

Vitalmax

polarfit

marbo

Mocni na Facebooku

Trening siłowy w domowych warunkach

Trening siłowy


Nie zawsze mamy możliwość, aby pójść na siłownie (brak czasu, pieniędzy lub po prostu brak siłowni), ale nie oznacza to wcale, iż musimy rezygnować całkowicie z treningu siłowego. Możemy go wykonać w domu o dowolnej porze i praktyczne za darmo!


Wiadomo, że trening w domu nie zastąpi w 100% treningu na siłowni jest on jednak doskonałą alternatywą, gdy z jakiegokolwiek powodu na siłownie chodzić nie możemy lub nie chcemy.

Przygotowałem dla Was krótki film, na którym prezentuję zestaw podstawowych ćwiczeń praktycznie na wszystkie grupy mięśniowe. Opuściłem mięśnie barków, ponieważ pracują one przy większości wykonywanych ćwiczeń oraz mięśnie brzucha, ponieważ tutaj jest sporo możliwości takich jak A6w, ABS itp..

Jedyny sprzęt, jaki będzie potrzebny do treningu to krzesła, taborety, gryf i drążek rozporowy (taki do zamontowanie w futrynie drzwi).
Podobny trening można także wykonać przy użyciu ekspandera (film z ćwiczeniami także znajdziecie poniżej).

Jak często ćwiczyć?
Osobiście polecam wykonywać ten trening 3-4 razy w tygodniu.

Ile ćwiczeń wykonywać na daną grupę mięśniową?
Na każdą grupę wybieramy po jednym ćwiczeniu, (jeśli czujemy się na siłach to na duże grupy możemy wykonać 2 ćwiczenia).

Ile serii wykonywać?
Na duże grupy (klatka, nogi i plecy) wykonujcie 4-5 serii natomiast na małe grupy (biceps, triceps) 3-4 serie zupełnie wystarczą. Łydki i brzuch ćwiczymy ‘do bólu’

Jak zwiększyć ‘obciążenia’/trudność treningu?
Niestety nie mamy możliwości stosowania standardowej progresji ciężaru (tzn. dokładania krążków), więc musimy radzić sobie w inny sposób.
Pierwszym z nich jest tempo wykonywania ćwiczeń – mówiąc krótko ‘im wolniej tym lepiej’, ale oczywiście, co jakiś czas dla zaskoczenia organizmu możemy wykonywać ćwiczenia bardzo dynamicznie. Możemy łączyć tempa tzn. ruch koncentryczny (np. podciąganie na drążku) szybko i dynamicznie natomiast ruch ekscentryczny (opuszczanie) bardzo wolno.
Innym sposobem zwiększenia trudności jest ułożenia ciała – na pewno zauważyliście, że na filmie czasami wykonuję to samo ćwiczenie, ale z różnym ułożeniem nóg, kątem ciała.

Pamiętajcie, aby zawsze poprzedzić trening odpowiednią rozgrzewką i rozciąganiem mięsni.


Życzę sukcesów w walce o piękną i wysportowaną sylwetkę!


Pozdrawiam
Instruktor sportu
Krzysztof JaruszewskiDodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Wygenerowano w sekund: 0.02
4,346,433 Unikalnych wizyt